Niech żyje bal!!!!

Niech żyje bal!!!!Pierwszego lutego Stara Siłownia znów doznała szoku. Ledwo co ochłonęła po działaniach szalonych naukowców, którzy szybowali w chmurach, badali wnętrze Ziemi, nurkowali w wodne głębiny i zaklinali ogień, a tu znowu nowy żywioł! I to jaki! Nie do zbadania, nie do okiełzania, nie do opisania. Zacznijmy jednak od początku.

Wszystko zaczęło się już pierwszego grudnia w czasie Uroczystego Otwarcia. Pojawił się pomysł. Zakiełkował, wychylił delikatnie swą karnawałową głowę w czapce Jacka Sparrowa i uśmiechnął się od ucha do ucha. Ten dziarski uśmiech zauważyło i odwzajemniło Stowarzyszenie Calos Cagathos. Jest Miejsce, są Ludzie, będzie Zabawa. Urządzimy karnawałowy bal przebierańców!

Słowo stało się ciałem i pierwszego lutego zadziwiona Stara Siłownia otworzyła swe podwoje dla przedziwnych postaci. Za suto zastawionymi stołami zasiedli znakomici goście: Kapitan i Kapitanowa, Wielebny Kapłan z Zakonnicą, Dziarski Rabin z Tancerką Brzucha, Upiór z Opery wraz z Zieloną Królewną, Jack Sparrow z Przystojnym Admirałem, Piękna Diablica i Czarujący Diabeł, Zakochani Kowboje, Seksowna Wampirzyca, Zalotna Czarownica, Dziewczynka w Mini, Skrzat i Leśna Wróżka, Tajemniczy Goście w Kapeluszach i inni wyglądający niby zwyczajnie, a jednak nie do końca…

Parkiet zapełniał się tańczącymi parami. Skrzat hasał z zakonnicą, a ksiądz zawijał sutannę w tańcu brzucha. Niestrudzony Jack Sparoow miał jak zwykle największe powodzenie. Piękna Diablica wodziła na pokuszenie Rabina. Gorące rytmy, migotliwe światło świec, dobre jedzonko, przednie napoje tworzyły niesamowitą atmosferę. Jak karnawał to karnawał!

Niech żyje bal!!!

Dobrze czasem ukryć się za maską kostiumu, aby przez chwilę odpocząć od siebie samego, wrócić w świat dziecięcej wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe i wszystko zdarzyć się może. Karnawałowy bal przypomina o tym, że warto mieć trochę dystansu do życia, do siebie, spojrzeć na świat przez różowe okulary, wyciąć hołubca, zagrać losowi na nosie. Trzeba bawić się dobrze i pięknie.

Calos Cagathos!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s