PaT- akcja: Zamiast ćpać wcinaj nać!

patZielonymi krokami zbliża się do nas lato, koniec roku szkolnego, upragniony odpoczynek na łonie natury wśród szmeru strumyków i śpiewu ptaków. Jednak zanim Państwo spakują walizki i opuszczą mury naszego miasta, warto dać się namówić na teatralna ucztę. Bowiem garwoliński czerwiec już od kilku lat jest pod ogromnym wpływem Melpomeny- jak wie każdy uczeń gimnazjum- muzy teatru. A uczta będzie obfita, różnorodna i smakowita.

Już 14 czerwca w sobotę, kiedy świętujemy Dni Garwolina, na Starej Siłowni przy Hali Sportowej w Jedynce, którą w świątynię sztuki zamieniło Stowarzyszenie Calos Cagathos, wystąpią młode, utalentowane osoby w trudnej i ambitnej sztuce monodramu.

Na tej kameralnej scenie zobaczymy wyrosłą w garwolińskiej ziemi i wychowaną od dziecięcia w Teatrze Rękawiczka Marysię Rękawek- uczennicę KLO w Garwolinie w monodramie O dziewczynce, która podeptała chleb”. Spektakl ten otrzymał wyróżnienie na szczeblu mazowieckim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Żyrardowie i II miejsce na Ogólnopolskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora w Bydgoszczy. Zaprosiliśmy również gości, których prezentacje szczególnie przypadły nam do gustu, a mianowicie Sebastiana Gontarza, który zaprezentuje „Ślub” Witolda Gombrowicza i Annę Domańską, wygłaszającą prozę Doroty Masłowskiej. Na zakończenie wystąpi Teatr Rękawiczka z całkiem nowiutkim spektaklem realizowanym dla potrzeb projektu Comenius pt; „Oto Człowiek”. Ten oryginalny spektakl w formie teatru ruchu to refleksja nad ludzką naturą, prawami człowieka i jego dorastaniem do wolności. Stara Siłownia zaprasza na tę zadumę nad ludzkimi wyborami i dążeniami. Będzie poważnie i refleksyjnie, ale nie nudno! Warto czasem zatrzymać się w pędzie życia i pomyśleć, posłuchać, poczuć.

Jako, że nie samym teatrem człowiek żyje, Stwoarzyszenie Calos Cagathos postanowiło zadbać tym razem o wzmocnienie naszych widzów Bardzo Zdrowymi Koktajlami i Sokami. W przerwach między spektaklami Piękni i Dobrzy zapraszają na komponowanie i degustację koktajli i soków owocowych i warzywnych pod hasłem: „Zmiast ćpać wcinaj nać”. Bowiem cała ta impreza organizowana jest również z powodu Ogólnopolskiej Akcji Profilaktycznej.

Spektakle na Starej Siłowni 14.06.2014 r. rozpoczną się od godziny 17.00, szczegółowe informacje związane z organizacją tych działań zostaną podane wkrótce. Zapraszamy serdecznie, tym razem nieco starszych widzów: młodzież i dorosłych.

Za to w niedzielę 15 czerwca zapraszamy już wszystkich bez ograniczeń: od wnuczków po dziadków, siostrzeńców, synów, córki, mężów, żon, cioć, wujków, nie zapominając o przyjaciołach i znajomych. W niedzielę na scenie widowiskowej w CSiK w Garwolinie odbędą się dwie Wielkie Premiery. O godzinie 16 wystąpi Teatr działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nasi dzielni Seniorzy w osobach: Bogumiły Wierczyńskiej, Lidii Głaszczki, Marioli Gory, Marii Gałązki, Barbary Filipek, Edwarda Kreta i Andrzeja Cioska wystąpią w spektaklu „Kawałki męskie i żeńskie” opartym na felietonach Stefani Grodzieńskiej. Reżyserem sztuki i autorką scenariusza jest pani Izabela Rękawek. „Kawałki..” to zabawna opowieść ukazująca odmienności naszej płci, słabostki i śmiesznostki pań i panów, mężów i żon , kochanków i kochanek. Nie każdy ma okazję oglądać swojego dziadka i babcię na scenie teatralnej, a więc obecność wszystkich wnucząt i dzieci obowiązkowa! I wielkie brawa dla Seniorów, którzy pokazują nie pierwszy raz, że jesień życia wcale nie musi być szara, ani nawet złota, ale jak najbardziej szalona, we wszystkich kolorach tęczy!

Godzina 18 to czas następnej Wielkiej Premiery, tym razem znany już z „Kawiarni po Czarną Wdową”, czy „Czerwonego Kapturka”- Teatr O!mamy – amatorska grupa teatralna dorosłych działająca przy CSiK w Garwolinie przedstawi „Damy i Huzary” Aleksandra Fredry w reżyserii Izabeli Rękawek. O!Mamy jak sama nazwa wskazuje to przede wszystkim nasze kochane mamy: Małgorzata Kozicka, Małgorzata Jaroń, Urszula Gawryś, Małgorzata Walenda, Izabela Dziwiszek, Kinga Smak, Bernadetta Czerkawska, a także tatusiowie: Sławek Michalik, Tomasz Lasocki, Edward Kret, Andrzej Szałas, Andrzej Ciosek, czy tez tatusiowie potencjalni jak Tomasz Paziewski. „Damy i Huzary” to dzieło klasyczne, grane również przed wojną przez teatr działający przy 1 Pułku Strzelców Konnych! Tym razem Aleksander Fredro zostaje przeniesiony w czasy jak najbardziej współczesne, gdzie czuje się jak u siebie! Serdecznie zapraszamy na ponad godzinę dobrej zabawy!