Zapraszamy na 15 urodziny Teatru Rękawiczka!!!

21 czerwca w CSiK czeka na państwa teatralna uczta. Z okazji 15 urodzin Teatr Rękawiczka zapraszamy na 3 bardzo ciekawe spektakle w wykonaniu amatorskich grup teatralnych z Garwolina.

Danie główne to premiera spektaklu Teatru Rękawiczka pt.: „Romance” zrealizowanego przy współpracy Mazowieckiego Instytutu Kultury. Opiekunem artystycznym projektu jest Bartłomiej Ostapczuk -wybitny aktor i reżyser teatru pantomimy. Pod jego to czujnym okiem młodzież z Rękawiczki pod opieką Izabeli Rękawek wspólnie tworzyła spektakl zainspirowany „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza. Powstała opowieść z pogranicza snu i baśni, w której świat widzialny przenika się z tym co nieznane. Znajdziemy tu romantyczną miłość, nieodgadnione Świtezianki, panią co zabija pana, zdradę, zemstę i co najważniejsze poczucie humoru. Adam Mickiewicz w Rękawiczkach wygląda naprawdę inaczej, no i nie potrzebuje słów by mówić o najważniejszym.

Na deser zaserwujemy spektakl „Tu nie ma miejsca na Pana Szekspira” w wykonaniu młodszej grupy teatralnej Mała Rękawiczka. Młodzi aktorzy zdobyli w tym roku I miejsce na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie i z tej to okazji mieli zaszczyt zagrać swój spektakl w Teatrze Polskim w Warszawie na uroczystej Gali Szekspirowskiej. 21 czerwca wystąpią specjalnie dla Państwa, opowiadając o świecie, do którego Pan Szekspir nie pasuje. O świecie, w którym wielkie namiętności zdewaluowały się, w którym liczą się tanie sensacje, zaś autorytety zostały zastąpione przez celebrytów. Nasza rzeczywistość stała się facebookiem, w którym nie ma miejsca na miłość i śmierć i nikt nie rozumie Szekspira, ale może go wykorzystać do własnych celów, aby zdobyć sukces, zyskać sławę albo stać się gwiazdą.

Przysłowiową wisienką na torcie będzie z pewnością nowa premiera Teatru O!Mamy. Tym razem dorośli garwolińscy aktorzy wraz z reżyserem Izabelą Rękawek sięgnęli po „Miłość bliźniego” Leonida Andriejewa. Choć sztuka została napisana ponad sto lat temu jest wciąż aktualna. To opowieść o małostkowości i zobojętnieniu na ludzką krzywdę, satyra na żądzę sensacji i śmierci. W nadmorskiej miejscowości młody mężczyzna chce skoczyć ze skały. Ta wiadomość ściąga na plażę tłumy gapiów. Jednak okazuje się, że może nie być tak pięknie i niestety niedoszły samobójca jednak nie skoczy i „nie zabije się na śmierć”. W spektaklu wystąpi grupa 23 amatorów w wieku od 15 do 70 lat, swoich starszych kolegów wspomogą aktorzy Teatru Rękawiczka. Zapraszamy na tę chwilę zabawy, ale też zadumy nad ludzką.