Otwarcie Oazy Artystycznej

Pierwsze urodzinki Calos Cagathos!!!!

Oaza Artystyczna otwiera swe podwoje dla Dobra i Piękna!!!

Pierwsze urodziny stowarzyszenia Calos Cagathos

Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień! Pół roku ciężkich robót zakończone sukcesem! 1 grudnia 2013 roku Oaza Artystyczna została otwarta. Po skrobaniach, malowaniach, oklejaniach, wierceniach, przybijaniach, cięciach, zawieszaniach Miejsce stało się ciałem. Jest klimat, są światła, jest scena, herbatka, książki, kwiatki, filiżanki, zdjęcia. Jest pięknie i dobrze. Calos Cagathos!
1 grudnia przed 16 wchodzą pierwsi goście. Nasi przyjaciele, bliscy, włodarze miasta i powiatu. Niewielka widownia się zapełnia, brakuje siedzących miejsc. To znaczy jest dobrze. Krótkie przywitania, opowieść o Stowarzyszeniu, prezentacja, potem spektakl Rękawiczki „Ot-cienie miłości”. Brawa na stojąco, podziękowania, kwiaty, mowy-przemowy, ale jak dobrze, że szczere nienapuszone, sympatyczne, bo jakże inaczej,w tym Miejscu jakoś nie pasuje patos. Potem wjeżdża tort z jedną świeczką ( pozdro dla Marzenki Świeczki) To już rok, bo przecież 12.12.12r. przyszła ta radosna wiadomość, że Calos Cagathos zostało oficjalnie zarejestrowane. Rok już za nami: Cuda Wianki, Coolturalne Podróże, Cztery Żywioły, Oaza Artystyczna. Jest dobrze i pięknie. Wszyscy chodzą, rozmawiają, oglądają, piją herbatkę, jedzą ciasta. Ktoś zaczął tańczyć. Jest klimacik. Rękawiczki ruszyły w pląsy. Radośnie, od serca, hulaj dusza! Mamy swoje Miejsce, na tworzenie, na gadanie, na milczenie. Na tańce, hulanki, swawole. Na refleksję, zadumę, ciszę. Na Działanie, na Bycie.
A nad nami Anioły: Dobra i Piękna, wśród nas też Anioły, bo przecież gdyby nie One nic by nie było. A tak : „Razem młodzi przyjaciele W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele; jednością silni, rozumni szałem, razem, młodzi przyjaciele!” Wiadomo, młodzi duchem. I takiej młodości życzę Nam wszystkim: Stowarzyszeniu Calos Cagathos, Naszym Przyjaciołom, Bliskim, Rękawiczkom, Omamom, Innym Muźniętym, Sponsorom, Naszym Gościom. Z okazji I urodzin Stowarzyszenia Calos Cagatos: Bądźcie młodzi, muźnięci ,szaleni. Niech słowa wieszcza krzyczą w waszych sercach:

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;
Łam, czego rozum nie złamie:
Młodości! orla twych lotów potęga,
Jako piorun twoje ramię.

Sto lat dla Stowarzyszenia, Miejsca, Teatru, Sztuki, Nauki, dla Nas i dla Was.

Calos Cagathos!!!!!

Pierwsze urodziny stowarzyszenia Calos Cagathos

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s