Projekt Cuda-Wianki

OPIS PROJEKTU:

Cuda-Wianki to magiczne święto radości sztuki i miłości…, w którą chcieliśmy zaangażować cały ruch teatralny Garwolina. Była to impreza łącząca tradycje nocy świętojańskiej z jubileuszem Teatru Rękawiczka oraz Ogólnopolską Akcją Profilaktyki. Świętowanie rozpoczęliśmy o 9.00 rano pod „Garwolanką”, skąd rusałki i wiedźmy Garwolina wyruszyły na poszukiwania kwiat i ziół. Z nich to uplecione zostały zjawiskowe wianki, które wieczorem zostały oddane nurtom rzeki Wilgi.

Ale po kolei…

Uczta Teatralna w sali widowiskowej CSiK w Garwolinie była wyborna!
Mogliśmy podziwiać: „Sen Kasi” Teatru Mała Rękawiczka (CSiK), „Czary mary w teatrze” Teatru Skrzydła (GCAK w Sulbinach), „Puszyste i puchate”, Teatru Tymczasem (CSiK), „Biedroneczko leć do nieba”, Teatru Tymczasem (CSiK), „Sekret”, Teatru Rękawiczka (CSiK), „Jestnienie”, Teatru Niepokój (Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej), „Trzy świnki” w wykonaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, „Miłość niejedno ma imię”, czyli Aleksander Fredro zakłada Rękawiczki (Teatr Rękawiczka), „Kawiarnia pod Czarną Wdową” Teatru O!Mamy (CSiK).

W przerwach między spektaklami odbyła się akcja profilaktyczna „Wspólne bicie serc”.

Z lekkim opóźnieniem, po przed godziną 21.00 śmiałkowie wyruszyli na wielkie poszukiwania kwiatu paproci, zaś pozostali pląsali przy ognisku z profesjonalnymi rusałkami.

Magiczna noc zakończyła się spektaklem muzycznym „21 i pół sposobów na życie” w wykonaniu Teatru Muzycznego Od Czapy.