Teatr Rękawiczka

Anna Nehrebecka i Grażyna Barszczewska oglądają Rękawiczki

Komisja Festiwalu Teatrów Młodzieżowych organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie wybrała pięć najlepszych spektakli z województwa mazowieckiego – w tym “Ot-cienie miłości” Teatru Rękawiczka.

Anna Nehrebecka i Grażyna Barszczewska oglądają Teatr Rękawiczka - Stowarzyszenie Calos Cagathos

Z tego powodu 19 grudnia zajechali do Garwolina niezwykli goście. Niedawno otworzona przez Stowarzyszenie Calos Cagathos Oaza Artystyczna pękała z dumy, bowiem na jej widowni zasiadły aktorki z Teatru Polskiego : Anna Nehrebecka i Grażyna Barszczewska, towarzyszyły im : Anna Grzywacz z Samorządu Województwa Mazowieckiego i Anna Skuratowicz-Sekretarz Generalna Teatru Polskiego. To wyśmienite grono przyjechało na spektakl Teatru Rękawiczka: „Ot- cienie miłości” według Aleksandra Fredry. O godzinie 11 młodzi aktorzy wystąpili przed szanowną komisją oraz kolegami ze szkoły. „Byliśmy bardzo stremowani, ale też szczęśliwi, że możemy zagrać przed profesjonalistami, to było cudowne przeżycie”- mówi jedna z Rękawiczek. „Ot-cienie miłości” to spektakl złożony z fragmentów kilku utworów Aleksandra Fredry, mówiących o damsko-męskich „sercowych” historiach- opowieść o figlach i psotach Amora, złudach i cierpieniach miłości i odwiecznej walce obu płci, przeplatany klasyczną muzyką i okraszony teatrem cieni. Po przedstawieniu nadszedł czas na rozmowę. Usłyszeliśmy dużo ciepłych słów o samym spektaklu, o naszych pomysłach, o teatrze cieni.

Anna Nehrebecka i Grażyna Barszczewska oglądają Teatr Rękawiczka - Stowarzyszenie Calos CagathosAktorzy pochwalili ruch sceniczny, interpretację tekstu i dykcję Rękawiczek. „To była niezwykle ciepła rozmowa, my opowiadaliśmy o tworzeniu spektaklu, a naszych przeżyciach, problemach, a Oni dawali nam cenne rady, opowiadali anegdoty ze swojej pracy. Anna Nehrebecka mówiła o tworzeniu postaci, o dialogach, wzajemnym słuchaniu się, o tym jak ważna jest prawda na scenie. Nie mogłam uwierzyć, że ja zwykła dziewczyna z małego miasteczka rozmawiam o teatrze z Wielką Aktorką z Teatru Polskiego. I to sobie rozmawiamy jak dwie koleżanki po fachu!”- tak relacjonowali to wydarzenie aktorzy Rękawiczki. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy gościć tak znamienitych artystów- mówi Izabela Rękawek , reżyser przedstawienia- to nagroda za naszą pracę i radość tworzenia. Taki uśmiech od losu na koniec roku, owocnego w wydarzenia, ale też bardzo pracowitego. Bardzo się cieszę, że moi aktorzy mogli usłyszeć tyle ciepłych słów od profesjonalistów, z całą pewnością na to zasłużyli. To wspaniali młodzi ludzie o niezwykłej wrażliwości. Jestem z nich bardzo dumna. To właśnie Oni, ich energia, zaangażowanie, radość przyciągają do nas te wszystkie dobre rzeczy: własną scenę, aktorów z Teatru Polskiego, PaT, Coolturalne Podróże, Mazowieckie Inspiracje.

Brawo Rękawiczko! Tak trzymaj!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s