Projekt Tworzymy nasz Świat

Od września w Starej Siłowni grupa młodych gimnazjalistów boryka się z nie lada trudnym zadaniem, bowiem uczestnictwo w projekcie „Tworzymy nasz świat” wymaga sporej odwagi, pracy i zaangażowania.

Na początku spotkaliśmy się w teatrze, bo czy jest lepsze miejsce, gdzie możemy odnaleźć prawdę o sobie i świecie, poznać swoje emocje, odszukać marzenia i zmierzyć się z koszmarami otaczającej nas rzeczywistości? Najpierw trzeba poskromić swoje ciało, nauczyć się uważności, pozbyć się wstydu, ale też poznać tajemny język teatru. Czasem jest zabawnie, aż brzuch boli ze śmiechu, a czasem poważnie, że zapada cisza. Rozmawiamy o marzeniach i problemach. Czy człowiek ma prawo wyboru? Czy naprawdę może tworzyć swój świat? Dlaczego tak rzadko spotykamy tych, którzy mają odwagę spełniać swoje marzenia?

Celem warsztatów teatralnych jest stworzenie spektaklu, który może pomóc nam w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania, da nam szansę na zadanie ich naszym widzom, też na opowiedzenie o swych radościach, smutkach, marzeniach i lękach.

Szukamy odpowiedzi na te pytania również na zajęciach z pedagogiem. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jakie są moje cele? Jak mam tworzyć swą przyszłość? Pod czujnym okiem specjalisty uczymy się właściwej komunikacji, rozpoznawania stanów emocjonalnych, planowania własnej przyszłości, a przede wszystkim wiary we własne siły i możliwości.

W pracowni plastycznej tworzymy wizerunki Aniołów Stróżów, niebiańskich opiekunów, którzy mają przypominać nam, że my też mamy skrzydła, żebyśmy nie bali się ich rozwinąć i poszybowali ku swej szczęśliwej przyszłości. „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga..(..) młodości orla twych lotów potęga… polski wieszcz uśmiecha się do nas z nieba. Szum anielskich skrzydeł przypomina nam, że nie jesteśmy sami. Nawet gdy nie mamy wsparcia w rodzinie, gdy wydaje nam się, że nam się nie uda, że jesteśmy gorsi, słabsi, biedniejsi, nasz Anioł ma nas wtedy musnąć swym kolorowym skrzydłem i przypomnieć o tym, że każdy z nas jest cudem, stworzonym do szczęścia i miłości.

Wielki finał planujemy na 16 grudnia. Stara Siłownia będzie znów świadkiem rzeczy niezwykłych, ważnych i prawdziwych. Zapraszamy, przyjdźcie, usłyszcie, zobaczcie. Może odnajdziecie swojego anioła, a może znajdziecie siebie.

Projekt „Tworzymy nasz świat” sponsorowany jest przez Urząd Miasta Garwolin, zaś realizowany przez Stowarzyszenie Calos Cagathos.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s